Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Ihya Sözlügü
Ansiklopedilerimiz
Sponsorlu bağlantılar
Secme Konular
· Rüyada Yeşillik görmek
· Rüyada Çıplak kadın görmek
· Rüyada Toz şeker görmek
· Rüyada Burun kanaması görmek
· Rüyada Insan kesmek görmek
· Rüyada Ölü görmek
· Rüyada Merdivenden inmek görmek
· Rüyada bok görmek
· Rüyada Bayram şekeri görmek
· Rüyada yırtık çorap görmek
· Rüyada Çeyrek altın görmek
· Rüyada Seker yemek görmek
· Rüyada Evi su basması görmek
· Rüyada Beyaz diş görmek
· Rüyada Askere gitmek görmek
· Rüyada cinsel organ görmek
· Rüyada Başbakan görmek
· Rüyada Çürük diş görmek
· Rüyada çocuk uyutmak görmek
· Rüyada Yangın görmek

Seyyid Süleyman
· Fatiha Sûresi görmek
· Elbise çırpıcısı görmek
· Muhafız görmek
· kız almak görmek
· körfez görmek
· polikinlik görmek
· rahmetten ümit kesmek görmek
· Imar görmek
· imamın namazı görmek
· ilam yazmak görmek


Rüya Tabirleri     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z


Merak ettiğin TÜM sorulari sormak için tıkla

Rüyada Tarla görmek

Tarla ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Tarla
arpa ekmek : Rüyada arpa eken kimse Allah'ü Teala'nın rızası olan işi yapar.
Bahçe : Bazan da bu rüya, oruç ve gece namazı gibi herkesin muttali olamayacağı gizli ibadet edenlere delalet eder.
Bostan : Rüyada bostan, istiğfara, istiğfar da bostana delalet eder.
Bostan ip bükmek : Bostan üzerinde ip görmek, sihir ve sihir gibi şeylerden çirkin amele delalet eder.
Çayırlıklarda gezmek : Rüyada bir çayırlıktan diğer bir çayırlığa geçtiğini gören kimse, dünyalık arzusu ile bir çarşıdan diğer bir çarşıya ve bir san'attan diğer bir san'ata geçer.
Ekilecek arazi : Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsulüne, bolluğuna, kıtlığına, ziraat aletlerine ve ekinciliğe ve o arazide mu'tad olarak biten şeylere, güzel kokan nebatat'a çiçeklerden boylu ve boysuz bahsedilen şeylere delalet eder.
Ekili tarlayı ölçmek : Rüyada ekili bir tarlayı ölçtüğünü gören kimse, salih kimselerin ahvalini sorar.
Ekin biçmek : Bir kimse rüyada bir yerde ekin biçtiğini görse eğer o yerde harp var veya celladların bulunduğu bir yer ise, o belde de orak ile biçilen ekin miktarınca kılıçla halk helak edilir.
Ekin ekmek : Başka birisinin tarlasına ekin ektiğini gören kimse ile tarla sahibi arasında harp ve münakaşa meydana gelir. Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlığa delalet eder.
Ekin ekmek : Bazen, ekin ekmek amele delalet eder. Bundan dolayı ekin ekmeğe elverişli bir yerde olduğunu gören kimse kendisinden hayır ümit edeceği bir işte bulunur.
Ekinci : Rüyada görülen ekinci, iyi amel işleyen bir kimsedir. Eğer ektiği şey, bitmiş yeşermiş ve hayat vakti yaklaşmış ise, rüyayı gören kimse kötü iş sahibi ise tevbe eder. Eğer ekinci dünyaya delalet ederse, rüyada onu görmek, ucuzluk ve bolluktur.
Salatalık tarlası : Rüyada salatalık tarlası görmek, birbirini takiben meydana gelecek rızık ve faydalara delalet eder.
Sebze toplamak : Rüyada bostanından bir deste sebze topladığını gören kimseye hanımının yakınları tarafından şer ve düşmanlık gelir.
Tarlaya ekin ekmek : Bir tarlaya ekin ektiğini gören kimse, evliyse çocuğa, bekarsa evlenmeye, kiraya veren kimse için mahsulat ve emlakinin ücretinden eline çok mal geçmesine, sultan için memleketindeki bolluğa delalet eder. Yahudi bir kimse, bir tarlaya ekin ektiğini görse, öldürülür veya recmedilir.
Ziraatta yeşil : Ziraatın hepsinde görülen yeşillik islamdir.
Bu isterse buğday, arpa, susam, pirinç, darı ve bakla yeşili olsun bir kimse bir yere malik olduğunu ve o yerin cevheri bitki yeşilliğinde olsa, bu yeşillik ancak islamdir.

ihya.org yeni tabir sistemi: Arazi Arpa arpa ekmek Arsa Bahçe Bakla Bostan bostan toplamak Buğdayi arpa Çayır çayırlarda gezmek çayırlık Çiftlik çimlerde dolaşmak Darı domates toplamak ekili tarla Ekin Ekin biçmek Ekin ekmek ekin tarlası Ekin yangını Ekinci Ekinin yanması Elbise ve başka şeylerin yeşilliği Ev bahçesi Hıyar hıyar tarlası Ip ip bükmek Karpuz karpuz toplamak Kavun kelek kelek tarlası meyve toplamak Mısır pirinç Salatalık Salatalık tarlası Sebze sebze toplamak Sebzeli yer Sera susam Tahıl ekmek Tarla tarlayı ölçmek Verimli toprak Yangın Yer Yeşil Yeşil arpa Yeşil bakla Yeşil buğday Yeşil darı Yeşil pirinç Yeşil susam Yeşil tarla Ziraat ölçmek ölçü


RÜYA TABIRLERINDE ARAMA YAP
Aranacak Kelime:
* Arama yaparken kücük harf ile yaziniz!!
Birden çok kelime aramasi için aralarina bosluk birakip yaziniz (okul defter kitap abi kardes nine abla) gibi1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

Rüya Rüya Tabirleri Rüyalar Dini Rüya Tabirleri
Islami Rüya Tabirleri Rüya Tabiri Rüya Yorumu online rüya tabiri
Tabirler rüya sözlük dini rüya yorumlari rüya tabir et islama göre rüya tabiri rüya kitabi

· Rüyada Tarla · Rüyada Suda yüzmek · Rüyada Katil olmak · Rüyada kuşun uçması · Rüyada kuş beslemek · Rüyada Hasta bezi · Rüyada çocuğa tecavüz · Rüyada ölmeden mezara konulmak · Rüyada balerin · Rüyada Askeriye · Rüyada Ihtilam olmak · Rüyada Mavi · Rüyada Çekirdek almak · Rüyada etek almak · Rüyada Çıplak oturmak · Rüyada açık mavi · Rüyada Sinek öldürmek · Rüyada rumeli surları · Rüyada Tuğla · Rüyada Altın bilezik · Rüyada Yakut · Rüyada hurma yemek · Rüyada kazık çakmak · Rüyada Yeşil şalvar · Rüyada yer değiştirmek · Rüyada dal toplamak · Rüyada Hala · Rüyada eşini azat · Rüyada çürük meyve · Rüyada Pikniğe gitmek

Tarla yorumu Rüyada Tarla Rüya tabiri Tarla Rüya tabirleri Tarla Tarla Rüyada Tarla görmek Tarla tabiri Rüya yorumu Tarla Rüya Tarla Tarla rüya tabiriGoogle
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber