Rüyada Türban görmek

Türban ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

: Rüyada görülen başörtüsü, hanımın kocasıdır.
Başörtüsü, kadının zinetinin başıdır.
Başını açık görmek : Bir kimse başını açık olarak görse itaattan çıkarak rabbisine asi olur.
Başörtüsü : Başörtüsü insanların dinidir.
Başörtüsüne zarar : Başörtüsünde meydana gelecek fenalık, kadının kocası hakkında erişecek musibet ve kederdir.
Eğer kadının kocası yoksa, meydana gelecek fenalık kadının malına gelecek zarar, yahut kız kardeşi veya amcası gibi işlerine bakan kimseye erişecek bir musibettir.
Başörtüsünün genişliği : Başörtüsünün genişliği kocanın halinin genişliğine, sıkılığı malının çokluğuna beyazlığı da kocanın din ve rütbesine delalet eder.
Çarşaf giysi : Rüyada görülen ve belden yukarı örtülen çarşaf, eğer taze, beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine delalet eder.
Çarşaf giysi : Çarşaf erkek için emanettir, çünkü bu onun boyun bağıdır. Boyun ise emanet yeridir.
Kadın çarşafı : Bir kadının ya da bu örtüyü görmesi kocasının kendi hakkında iyiliği olmadığına delalet eder.
Kumaş eşarp : Bir kadın rüyada, başında kumaştan bir eşarp yahut bir elbise olduğunu görse, onun düşmanları kocasına yaramazlık ve uğursuzluk nisbet etmekte ve batıl sözlerle onu aldatmak ve kocası ile aralarını soğutmak arzusunda bulunurlar.

Pratik yeni tabir sistemi: Açık baş Baş Başı açık Başörtüsü Başörtüsü eskimesi Başörtüsü yırtmak Başörtüsünü kaybetmek Beyaz başörtüsü Beyaz çarşaf Beyaz örtü Çarşaf Çarşaf (giyim) Dastar Elbise Eşarp Fenalık Geniş örtü Giyim Giysi Kadın çarşafı Kumaş Kumaş eşarp Kıyafet Sıkı kumaş Sıkı örtü Türban Yazma Zarar Örtü Örtünmek